За нас

Компанията „Крум Геров ТМ” ЕООД е създадена през 2004 година. Четири години по-късно е завършен и високотехнологичният хлебозавод, разположен в град Гоце Делчев. Със старта на новата производствена линия, капацитетът на продукцията се увеличава на 2 200 кг различни вида хляб за един час или към 35-40 хляба за 1 минута ( в зависимост от грамажа).

Производственият комплекс се състои от съоражения, изработени от петте водещи в света производители на специализирана техника от Швеция, Италия, Холандия, Австрия и Германия. Работата на поточната линия се контролира чрез интернет връзка от компаниите-производителки, което е още една гаранция за високото качество на всеки отделен продукт, произведен в нашия завод.

НАШИТЕ ПРОДУКТИ:

Към момента, продукцията, която предлагаме наброява над 50 вида хляб и тестени изделия. Наред с класическите „ръчен” и „заводски бял хляб”, предлагаме специалните видове „тъмни” хлябове – „Типов”, „Грахам” и „Тъмен”. Успоредно с това, хлебопекарната разработва нови специални видове хляб царевичен хляб с подправки и ръжено-пшеничен хляб с инулин - хляб с неповторим вкус, изключително подходящ за страдащи от диабет. От 2009г., „Крум Геров” придобива рецептата на добре познатата линия хлябове без брашно„БОНУС” и я модернизира до степен, до която нивата на глутена са сведени до минимум, маята е под 1%, а резултатът е категоричен: в една филия от всеки вид хляб „БОНУС” , калориите са сведени до минимума от 58-65.

НАШЕТО ПРЕДИМСТВО Е:

  • Притежаваме най-високотехнологичния хлебозавод в Югоизточна Eвропа.
  • Програмирането на производствения процес е изцяло дигитализирано.
  • Намесата на човешкия фактор е сведена до възможния минимум.
  • В производството са ангажирани само 15 души -висококвалифицирани работници.

ИСТОРИЯТА НА ИСТИНСКИЯ ХЛЯБ:

От най-древни времена, хлябът е изключителна част от човешкия бит и култура. Най-ранните данни за приготвяне на хлебни изделия датират от неолита. Развитието на цивилизациите пряко се свързва със създаване на технологии за съхранение и запазване на житото, осъществявайки възможността за целогодишно произвеждане на хляб.

В различните етапи на човешко културно развитие, на отделните видове хляб се гледа по различен начин. Така например, в продължение на векове белият хляб се свързва предимно с богатата, привилегирована класа, докато черният – с бедните. През 20-ти век обаче, прецизни изследвания откриват изключителните здравословни свойства на черните (ръжени) хлябове и те стават предпочитани. Днес, културата на бързооборотните стоки налага „мода” в производството на хляб – за да се ускорят процесите и увеличи срокът на годност, към рецептата се добавят подобрители, набухватели, емулгатори или стабилизатори. 

В контраст с това, убедени, че истинският хляб се прави единствено от природни продукти, в нашите рецепти количествата химически вещества са сведени до минимум.